21 вересня 2016 року у місті Сєвєродонецьку відбудеться урочисте відкриття Німецького тижня енергоефективності, в якому прийме участь Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфганг Мьоссінгер.

Урочисті заходи відкриття розпочнуться 21 вересня об 10.00 на площі перед Сєвєродонецькою міською радою.
Після відкриття Німецького тижня активом міста та області, відбудеться велопробіг Дружба із прапорами України та Німеччини, інтерактивні ігри, майстер-класи та флеш-моб для молоді. 

В 12-00 відбудеться прес-конференція за участі Генерального консула Федеративної Республіки Німеччина Вольфганга Мьоссінгера, губернатора Луганської області Гарбуза Юрія Григорійовича та мера міста Сєвєродонецька Казакова Валентина Васильовича у сесійній залі засідань Сєвєродонецької міської ради.
Захід організує Луганське регіональне відділення Асоціації міст України спільно з Сєвєродонецькою міською радою, Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією та проектом «Енергоефективність у громадах», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.
22.09., 23.09 – пройдуть підсумкові уроки енергоефективності для дітей та дорослих по школах міста, де будуть розглянуті результати конкурсів творчих робіт з енергоефективності та енергозбереження та відбудуться презентації і нагородження переможців. 
23.09. об 10.00 відбудеться круглий стіл за адресою: Сєвєродонецька міська рада, вул.Леніна, 32 а, 3 поверх, конференц-зал № 2, який підсумує роботу в рамках Німецького тижня з енергоефективності.

Довідково: заходи проводяться також до дати відкриття кордону між Західною і Східною Німеччиною і падіння Берлінської стіни, як однієї із знакових подій свободи, подолання конфронтації та об’єднання в ім’я добра і миру. 
Зведення Берлінської стіни почалося в 1961 році. Тоді керівництво НДР, стурбований різким зростанням числа біженців зі Східної до Західної Німеччини, після консультацій з СРСР та іншими учасниками Організації Варшавського договору прийняло рішення розділити Берлін стіною. 
Це був цілий комплекс інженерно-обладнаних, ретельно охоронюваних укріплень на кордоні НДР і ФРН в районі Берліна.
Їх довжина становила понад 100 кілометрів, 43 з них - у межах міста.

9 листопада 1989 уряд НДР прийняв рішення відкрити кордон із Західним Берліном. 
Тільки за перші кілька днів ФРН відвідало більше 3 мільйонів мешканців Східної Німеччини. Прикордонні укріплення ще деякий час залишалися на місці, але в жовтні 1990 року дві імперії об'єдналися, і Берлінська стіна була остаточно знесена. Сьогодні про неї нагадують лише невеликі ділянки, які було вирішено зберегти як пам'ятник.