23 вересня відбувся круглий стіл «Енергоефективний будинок майбутнього» в рамках Німецького тижня енергоефективності у Луганській області GiZ.

Аркадій Коростильов зазначив, що м. Сєвєродонецьк є підписантом Угоди Мерів, в рамках якої розроблений план дій сталого енергетичного розвитку (SIAP) до 2020 року, з досягненням головної мети зменшення викидів СО2 в атмосферу на 21,7 %.

Місто Сєвєродонецьк єдине місто в Луганській області, в якому по бюджетній сфері втілено програму Моніторингу енергозбереження «Енергобаланс». 
План дій сталого енергетичного розвитку та моніторинг енергоспоживання у місті реалізується під супроводом та за допомогою німецького проекту GIZ. 
Крім того м. Сєвєродонецьк є надійним партнером і учасником в міжнародних програмах, зокрема зараз реалізуються наступні проекти:
Протягом 2015 року міська рада співпрацювала з Північною екологічною корпорацією НЕФКО за проектом в рамках фінансової програми «ДЕМО -УКРАЇНА ЦТ». Вартість проекту - 5369 тис. грн.
Міська рада реалізує проект Європейського союзу «Підтримка для постраждалих від конфлікту громад в Україні», зокрема грантовий контракт «Капітальний ремонт автомобільного мосту через річку Сіверський Донець». Вартість проекту – 1 529,954 тис. євро. На сьогодні виконання проекту складає 80%.
В рамках реалізації проекту ПРООН «Економічне та соціальне відновлення Донбасу», який фінансується за підтримки Уряду Японії у 2016 році проводяться роботи по проекту «Автомобільний шляхопровід в м. Сєвєродонецьк», орієнтована вартість проекту 320 тис. дол. США.
Шляхом співфінансування міського бюджету та проектом ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), який фінансується Європейським Союзом спільно з Програмою розвитку ООН проведені капітальні ремонти 5-ти багатоквартирних будинків 1,9 млн. грн.. Співпраця по даному проекту продовжується. 
Міська рада приймає участь в кредитній програмі європейського інвестиційного банку «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», якою втілюється 10 проектів, на суму - 33014,0 тис. грн., зокрема 7 проектів передбачає використання альтернативних видів палива – пілетних котелень.
Міська рада приймає активну участь у конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), на 2016 рік відібрано 7 об’єктів з загальним обсягом фінансування 28210,0 тис. грн.:
- «Капітальний ремонт дитячого навчального закладу №43»;
- «Реконструкція проїжджої частини дороги вул. Сметаніна у м.Сєвєродонецьку»;
- «Реконструкція заплавного мосту №2 м.Сєвєродонецьк»;
- «Реконструкція заплавного мосту №3 м.Сєвєродонецьк»;
- «Реконструкція заплавного мосту №4 м.Сєвєродонецьк»;
- «Реконструкція зливневої каналізації по вул. Сметаніна в м. Сєвєродонецьку»;
- «Реконструкція схеми подання побутових та промислових стічних вод, що надходять по колектору №2 в сторону колектора №1 по пр.Гвардійський у м. Сєвєродонецьку».

Бізнес запропонував кожний проект міста переглянути на наявність коипоненту енергоефективності, узяти в штат виконкому фахівця із енергетики, підтримувати проекти із зеленої енергетики та біоенергетики, впроваджувати гелеосистеми та сонячні батареї, ІТП в бюджетній системі міста.