Новини

Правління Асоціації міст України схвалило звернення до Прем’єр-міністра України та Парламенту

4 лютого відбулося засідання Правління АМУ, на якому було прийнято рішення звернутися до Прем'єр-міністра України з важливих для місцевого самоврядування питань щодо:

Приєднання в Луганській області – реальний шанс розширення територій вже існуючих ОТГ!

Надає консультації Галина Баташова, консультант з правових питань Асоціації міст України:

«В Луганській області створено та функціонує 9 ОТГ (Новопсковська, Білокуракинська, Чмирівська, Троїцька, Красноріченська, Лозно-Олександрівська, Біловодська, Привільська, НИжньо-Дуванська ОТГ). Ці громади пройшли процедуру об’єднання та сформували спільні органи управління. Вони мають більш широкі повноваження і значні ресурси, що дозволяє їм реалізовувати проекти розвитку інфраструктури: ремонтувати школи, дитсадки, водогони, дороги, системи вуличного освітлення, закуповувати комунальну техніку, створювати комунальні підприємства, дбати про благоустрій навіть найвіддаленіших сіл. У цьому їм допомагає держава, місцевий бізнес, сприяють міжнародні партнери. Сусідні громади, які з тих чи інших причин одразу не пішли на об’єднання, зараз вже бачать усі вигоди такої консолідації зусиль і бажають долучитися до ОТГ.

Перехід на новий рівень децентралізації: що це означає для громад Луганської області?

Коментує консультант з правових питань Луганського РВ Асоціації міст України Галина Баташова.

«23 січня цього року Кабінет Міністрів України ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації. Наголошено на необхідності закріплення в Конституції України незворотності реформи децентралізації і завершенні до 2020 року процесу об’єднання.

Асоціація міст проти заборони розміщувати гроші місцевих бюджетів на депозитах

23 січня Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках», якою заборонив до кінця 2019 року розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду місцевих бюджетів на депозитних рахунках. Проект був підготовлений Міністерством фінансів України.

Місцеві громади Луганщини отримали додаткову дотацію з держбюджету

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» місцевим бюджетам з державного бюджету передбачена додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я (далі – додаткова дотація). Відповідно до бюджетного законодавства, вона спрямовується на фінансування навчальних закладів (крім зарплат педпрацівників) та на оплату комунальних послуг і енергоносіїв медичних закладів. Для Луганської області сума цієї дотації визначена у розмірі 468,3 млн.грн.