В рамках напрямку місцевого економічного розвитку Луганське РВ АМУ розпочинає розробку Плану місцевого економічного розвитку міста Сєвєродонецька на 2019 - 2020 роки

on . Posted in Новини

Луганське регіональне відділення Асоціації міст України виконує функції консультаційного супроводження як Сервісний центр, створений в рамках проекту ПРОМІС (Федерація Канадських муніципалітетів), розробки Плану місцевого економічного розвитку міста Сєвєродонецька .

 

Проводить консультаційне супроводження консультант з місцевого економічного розвитку Катерина Кліменко та виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України Наталія Бойко.

7 серпня відбулося засідання робочої групи з розробки «Плану місцевого економічного розвитку» у рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання» (M4EG), до якої Сєвєродонецька міська рада приєдналася в 2017 році.

Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і у сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання і у створенні робочих місць.

Міський голова Валентин Казаков наголосив на необхідності розробки Плану місцевого економічного розвитку та зазначив, що наявність цього документу надасть можливість міськраді брати участь в конкурсах і отримувати грантову допомогу на реалізацію важливих для міста проектів економічного розвитку.

Члени робочої групи, до якої увійшли керівництво, спеціалісти структурних підрозділів виконавчих органів та депутати міської ради, представники громадськості та бізнесу, ознайомились з методологією розробки Плану місцевого економічного розвитку (План) на 2019-2020 роки. Обговорили етапи розробки проекту Плану, обсяги потрібної інформації та її джерела, а також необхідність в проведенні опитування представників підприємств та підприємців міста з визначення пріоритетних напрямків економічного розвитку міста.

Мета Плану полягає у вирішенні спільних проблем мешканців міста та реалізації завдань щодо економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності, інвестиційної привабливості, якості життя в місті через ефективне використання ресурсів та реалізації спільних інтересів влади, громади та бізнесу.

Наявність Плану зокрема надасть можливість зробити все задля належних умов для ведення бізнесу, створення нових робочих місць, наповнення бюджету міста.

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв зауважив, що розробку Плану необхідно здійснювати на основі партнерства представників місцевих органів влади, бізнес-спільноти, громадських організацій, та запропонував створити спільну редакційну групу для розробки цього документу. «Ми повинні уникати формального підходу. Потрібно створити такий План, який ми зможемо реалізувати», - підкреслив Ігор Едуардович.

До складу редакційної групи увійшли: Андрій Вернер - Директор департаменту економічного розвитку міськради, Михайло Івонін - Директор НДПІ «Водоочисні технології», Наталія Бойко - Виконавчий директор Луганського регіонального відділення Асоціації міст України, Олена Ніжельська - Голова ГО «Кризовий медіа центр «Сіверський Донець», депутат міської ради.

Директор департаменту економічного розвитку міськради Андрій Вернер зазначив, що План має бути спрямованим на зростання приватного сектору з метою підтримки місцевого розвитку підприємництва та забезпечення зайнятості населення.

Катерина Кліменко детально зупинилася на розробці структури та змісту Плану місцевого економічного розвитку.