Перехід на новий рівень децентралізації: що це означає для громад Луганської області?

on . Posted in Новини

Коментує консультант з правових питань Луганського РВ Асоціації міст України Галина Баташова.

«23 січня цього року Кабінет Міністрів України ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації. Наголошено на необхідності закріплення в Конституції України незворотності реформи децентралізації і завершенні до 2020 року процесу об’єднання.

 

Він передбачає формування 100 спроможних районів і 1600-1800 спроможних громад, закріплення фінансової самодостатності місцевого самоврядування, формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій.

Луганська область разом із Тернопільською, Харківською та Донецькою стали пілотними по відпрацюванню нового районного рівня адміністративно-територіального устрою.

Для того, щоб змоделювати систему АТУ в Луганській області було проаналізовано:

1.Зміни до існуючого Перспективного плану формування територій громад Луганської області з метою остаточного формування базового рівня місцевого самоврядування та покриття «білих плям».

2.Аналіз територіальної організації влади та розташування державних інстанцій

3.Аналіз мережі госпітальних округів та інфраструктури вторинної ланки медицини.

4.Моделювання системи АТУ субрегіонального (районного) рівня.

За результатами проведеної роботи спільно із спеціалістами Мінрегіону на підконтрольній території Луганської області планується створення 3 районів з центрами в містах Сєвєродонецьку, Старобільську та Біловодську.

Місто Сєвєродонецьк охоплює територію майбутнього району на відстані до 60 км, населення – 392, 3 тис. осіб, площа - 3287,2 км2.

Місто Старобільськ охоплює територію з відстанню до 90 км, населення – 172,8 тис. осіб, площа – 9353,2 км2.

Селище Біловодськ охоплює територію з відстанню від 90 км і вище, кількість населення – 113,3 тис.осіб, площа - 5839,9 км2.

На окупований території Луганської області також планується створення трьох районів, а саме:

Луганський – 661,1 тис. осіб

Антріцитівський – 415,8 тис. осіб

Кадіївський – 402,1 тис. осіб

Довідково: нові районні центри втрачають функції центрів надання масових послуг для населення та передають їх на рівень центрів об’єднаних територіальних громади. районні центри будуть виконувати функції префектури (нагляду за виконанням Конституції України та законодавства України), а також функції координації муніципальної співпраці та міжвідомчої платформи.