Приєднання в Луганській області – реальний шанс розширення територій вже існуючих ОТГ!

on . Posted in Новини

Надає консультації Галина Баташова, консультант з правових питань Асоціації міст України:

«В Луганській області створено та функціонує 9 ОТГ (Новопсковська, Білокуракинська, Чмирівська, Троїцька, Красноріченська, Лозно-Олександрівська, Біловодська, Привільська, НИжньо-Дуванська ОТГ). Ці громади пройшли процедуру об’єднання та сформували спільні органи управління. Вони мають більш широкі повноваження і значні ресурси, що дозволяє їм реалізовувати проекти розвитку інфраструктури: ремонтувати школи, дитсадки, водогони, дороги, системи вуличного освітлення, закуповувати комунальну техніку, створювати комунальні підприємства, дбати про благоустрій навіть найвіддаленіших сіл. У цьому їм допомагає держава, місцевий бізнес, сприяють міжнародні партнери. Сусідні громади, які з тих чи інших причин одразу не пішли на об’єднання, зараз вже бачать усі вигоди такої консолідації зусиль і бажають долучитися до ОТГ.

 

У Луганській області 2 громади вже пройшли процедуру приєднання. Так, до Білокуракинської ОТГ приєдналася Тимошинська сільська рада, а до Новопсковської ОТГ – Заайдарівська сільська рада та направлено до ЦВК звернення про призначення додаткових виборів депутатів Новопсковської селищної ради (від 10.12.2018 № 3/9-7418) та Білокуракинської селищної ради (від 10.12.2018 № 3/9/7417) від територіальних громад, що приєдналися. Ще 21 сільські, селищні громади можуть приєднатися до Білокуракинської, Лозно-Олександрівської Новопсковської, Троїцької, Красноріченської, Нижньодуванської селищних, Чмирівської сільської об’єднаних громад. 

 Процес приєднання можна назвати спрощеною процедурою об’єднання громад. Голову ОТГ в ході приєднання не переобирають, вибори депутатів проводяться не в усій об’єднаній громаді, а лише на приєднаній території. Приєднана громада стає старостинським округом в ОТГ. При цьому голова приєднаної громади гарантовано отримує повноваження старости і стає членом виконкому ОТГ. Отже в раді ОТГ будуть представлені інтереси усіх мешканців новоствореної громади, а місцева влада не зазнає політичних потрясінь. Також за цією процедурою проходить приєднання і до міст обласного значення. До м. Лисичанська можуть приєднатися 5 громад, м. Рубіжне – 2 громади, а до м. Сєвєродонецька -7 громад. До речи процес приєднання громад до м.Сєвєродонецька вже розпочато. Але це не означає, що громади, які звернулися до Сєвєродонецької міської ради з ініціативою щодо приєднання, не мають право створити ОТГ з іншим адміністративним центром, якщо їх ініціатива не буде підтримана».